ZWPałuczanin
Architecture

ZW Pałuczanin


Zawody Wędkarskie

Zawody wędkarskie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych 2017.

11 czerwca 2017 roku, nad jeziorem Żnin Małe odbyły się zawody wędkarskie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W zawodach brało udział ponad 40 zawodników. Zawody zorganizowane zostały przez Związek Wędkarski „Pałuczanin” w Żninie przy wsparciu Brico Marche, IZAP Sklep Zoologiczno-Wędkarski, Starostwo Powiatowe oraz Firmie Jaxon, za które wszystkim serdecznie dziękujemy.

XXII zjazd Krafowej Federacji Towarzystw Wędkarskich

W dniach 26-28.05.2017 roku, w Żninie i Wenecji odbył się XXII Zjazd Krajowej Federacji Towarzystw Wędkarskich organizowany przez Związek Wędkarski „Pałuczanin” w Żninie. Podczas zjazdu odbyły się zawody wędkarskie zaliczane do Pucharu Federacji Towarzystw Wędkarskich. W sobotę rozegrano zawody spławikowe na jeziorze Czaple w Żninie, natomiast w niedzielę wędkarze rywalizowali w zawodach spinningowych na jeziorze Skrzynka w Wenecji.

Ostróda

22 kwietnia 2017 roku Ostródzkie Towarzystwo Wędkarskie zorganizowało ogólnopolskie zawody w wędkarstwie spławikowym zaliczane do punktacji Pucharu Krajowych Federacji Towarzystw Wędkarskich. W zawodach wzięło udział 13 drużyn 3 osobowych. Zawodnikom towarzyszyła bardzo niesprzyjająca aura. Było zimno i momentami wiał silny wiatr co nie sprzyjało braniom. Łowiono głównie ukleje, od czasu do czasu wskoczyła na haczyk płoć lub krąp.

Szkolne

Dnia 11czerwca 2011 roku na jeziorze Małym Żnińskim odbyły się drużynowe zawody wędkarskie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Zawody zorganizował Związek Wędkarski „Pałuczanin”. Zawodnicy zebrali się o godzinie 8:00 nad jeziorem Małym Żnińskim przy siedzibie WOPR-u gdzie zapisali się na listę uczestników i przystąpili do losowania stanowisk. Liczba uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania. Miło było nam gościć tak wielu młodych adeptów tej pięknej dyscypliny sportu. Punktualnie o godzinie 9:00 drużyny przystąpiły do sportowej rywalizacji. Po upływie trzech godzin drużyny zakończyły rywalizację. Przystąpiono do ważenia złowionych ryb.